Kādām ieteicams būt bildēm interneta veikalā vai web vietnē?

Preču bildes – tas ir ļoti svarīgs interneta biznesa aspekts. Digitālā mārketinga speciālisti saka, ka tieši kvalitatīvas preču bildes veicina nopirkt preci. Mūsdienās bilžu vietā arvien biežāk tiek izmantots video formāts vai 360 grādu panorāmas bildes, kas prezentē produktu no visām pusēm. Skaistas bildes var iegādāties dažādos bilžu tirgos (image stock) vai aplūkot iekš Google image. Biežāk pieļautās kļūdas izvēloties bildes interneta veikalam ir tas, ka bildes bremzē web lapas darbību! Nevar izmantot bildes radītas ar telefonu bez iepriekšējas apstrādes. Bildes, kuras ir uzņemtas ar telefonu var saturēt ļoti daudz informācijas. Mēs to nosauksim par svaru. Lai jūsu mājas lapa darbotos ātri, visām bildēm pirms ielādes web lapā ir jābūt saspiestām (kompresētām). Kompresēt – nozīmē tikt vaļā no liekā svara. Piemēram, bilde, kas radīta ar telefonu ir apmēram  8 MB jeb (apm. 8 000 kb) smaga. Ja jūs šādu bildi ieliksiet pa taisno web lapā, tad lapa var vērties līdz pat 10 sekundēm (atkarīgs no interneta pieslēguma). Tas ir ļoti lēni. Lai jūsu web lapa tiktu ielādēta maksimāli ātri, tad bildei interneta veikalā jābūt saspiestai (kompresētai) līdz 200 KB jeb 40 reizes vieglākai nekā sākotnēji telefona bilde. *Nejaukt ar bilžu vertikālo un horizontālo izmēru pikseļos. Par to mēs parunāsim zemāk. Bildes smagumu vienmēr var pārbaudīt uzbraucot ar peles kursoru uz bildes vai piespiežot peles labo pogu, tad izvēlaties rekvizīti jeb “properties”. Kā kompresēt bildes. Ir vairāki instrumenti.

Mēs pārsvarā izmantojam šo: https://shortpixel.com/online-image-compression Bildes var masveidā uzvilkt uz laukuma un lejupielādēt jau saspiestas.

Ja jūsu datorā ir Microsoft Office, tad jums jābūt komplektā programmatūrai ‘Picture Manager’ – ar šo programmu jūs varat bildes kompresēt masveidā. Ievietojiet vajadzīgās preču bildes atsevišķā mapītē uz datora. Atveriet bildi ar ‘Picture Manager’ (peles labā poga uz bildes, tad izvēlaties ‘atvērt ar…’)Ja vēlaties redzēt visas bildes mapītē, spiediet ikonu kreisajā stūrī augšā.

Iezīmējiet bildi klikšķinot ar peli uz bildes (vai Ctr+A – iezīmēt visas bildes). Tad spiediet “Edit Picture”;

web izstrāde

Tad spiediet “Compress Picture”;

Tad izvēlieties “Documents”; tad spiediet pogu “Ok”; tad saglabāt “Save”.

*Kompresējot bildi minimāli var mainīties bildes kvalitāte, taču “parastais mirstīgais” to nepamanīs.

*Pirms ielādes mājas lapā pārliecinieties, ka bildes tiešām ir izmainījušas svaru un ir līdz 200 kb (+-)

Visas bildes var ielādēt mājas lapā masveidā iezīmējot uz datora un tad pārvelkot uz Multivides bibliotēku (sadaļa datnes).

Par bižu indeksāciju un SEO

No Google meklētāja viedokļa būtu labi, ja katras preču bildes nosaukums ir korekts un satur atslēgas vārdus. Piemēram, ja tirgojat kartupeļus, tad slikts bildes nosaukums ir IMG00002524.jpg – šādu bildi ieteicams pārdēvēt uz “kartupeli”.

*bilžu nosaukumos nevar izmantot kirilicu vai latviešu mīkstinājuma zīmes (problēmas). Korekti bilžu nosaukumi ir panākumu atslēga nākotnē. Ja ir laiks, tad ieteicams bildei norādīt arī meta tekstu jeb aprakstu, piemēram “kartupeli agrie skirne adelina”. Šo tekstu bildei var pievienot jūsu mājas lapas ‘Multivides bibliotēkā’ uzklikšķinot uz konkrētās bildes, tad ailē ievadīt bildes aprakstu. Par sliktu nenāks arī bildes alternatīvais teksts, kuru var pievienot turpat bilžu galerijā, jūsu mājas lapā.

*Korektas bildes veido kopējo mājas lapas reitingu Google meklētājā! Tas ir svarīgi, lai jūs atrastu potenciālie klienti!

Bilžu izmēri interneta veikalā – vertikāle un horizontāle.

Ja augstāk runa bija par svaru, tad tagad parunāsim par bilžu izmēru.

 

Bilžu izmērs nevar būt mazāks par 600*600 px – tas saistīts ar to, ka preces ar mazākām bildēm nevar automātiski eksportēt uz ‘Facebook busines page’. Mazas bildes interneta veikalā kļūst “duļķainas”, neskaidras.

Normāls izmērs ir 600*600px

Liels izmērs 1024*1024 pc

Super liels izmērs 1600*1600 px

*lielākas bildes par 1600 px nav jēgas ievietot mājas lapā, jo klientu datoru ekrāni nemēdz būt lielāki par 1600px.

Veikalā ieteicams izmanot bildes, kurām ir vienādas malas. Bildes ar vienādām malām simetriski kārtojas mājas lapā, bet nevienādu malu bildes kārtojas diezgan haotiski (gaumes jautājums).

Bildes ar baltu fonu izskatās respektabli un iederas jebkurā veikala dizainā.

Lai radītu bildes ar baltu fonu (kā zemeni augstāk) var izmantot baltu ekrānu vai šādu kastīti par 15€


Par logo web lapā

Tradicionāli logo zona web lapā nav lielāka par 300*100 px

Logo ieteicams .png formāta ar caurspīdīgu fonu. Te var aplūkot piemēru:  https://dokumenti24.lv/wp-content/uploads/2021/02/logo24-new-web-izveide.png

Kādas bildes nevar likt web lapā vai interneta veikalā

Nevar mājas lapā izmantot bildes uz kurām ir svešas ūdenszīmes. Pirmkārt, tas nav respektabli un otrkārt, ūdenszīme nozīmē to, ka bilde ir aizsargāta ar likumu par autortiesībām.

Ko var… Individuāli radītas bildes vienmēr izskatīsies labāk, bet ja nav foto iemaņu un līdzekļu dārgai fotosesijai, bilžu apstrādei utt, tad drīkst ņemt bildes no interneta, piemēram, no ‘Google image’ un ievietot savā mājas lapā, tikai nofiltrējiet bildes bez autortiesībām.

Uzdodiet mums savu jautājumu ?